Támasz Pszichiátriai Gondozó
Szakrendelés helye: 27. épület, földszint
Telefonszám: 06 1 458 4500/5108
Beutaló nem szükséges.
Információk az osztályról
(kattintson a megfelelőre)
Bejelentkezés: A járóbeteg szakellátást és gondozást érvényes TAJ számmal lehet igénybe venni, előjegyzés -telefonos időpontegyeztetés alapján rendelési időben. Szolgáltatásaink 18 éves kortól elérhetőek, önkéntesen, beutaló nélkül is igénybe vehetőek. Háziorvosi beutaló nem kötelező, de ha van, az megkönnyíti a munkánkat.
Rendelési idő:
Hétfő | Kedd | Szerda | Csütörtök | Péntek |
12:00-18:00 | 8:00-14:00 | 8:00-14:00 | 8:00-14:00 | 8:00-14:00 |
Gondozónk főbb szakmai profilja: Gondozónk magas színvonalú, komplex kezelést nyújt az alkohológiai problémákkal hozzánk forduló klienseknek és hozzátartozóiknak, hiszen ma Magyarországon nagyon sok ember érintett a szenvedélybetegségek problémájában, közvetlenül, vagy közvetetten.
Fő feladatunk Budapest II.-III.-XII. kerületének alkohológiai problémáinak ellátása, önkéntes alapon.
A psychiátriai gondozást igényló kórállapotok, pl. schizophrenia, a területi psychiátriai gondozók szakmai profiljába tartoznak a hatályos rendelet szerint, de a beteg és kezelőorvosa kérésére megfelelő betegségtudat és együttműködés esetén ők is rehabilitációs, readaptációs jellegű segítséget kaphatnak szakrendelésünkön, azzal a kitétellel, hogy az időszakos psychiátriai gondozói kontrolljukat, a területi Psychiátriai Gondozóban továbbra is vállalják. Psychoedukációt is végzünk.
A hozzánk leszokási szándékukat megfogalmazó, ill. az ivási szokásaikon jó irányban változtatni szándékozó önkéntes betegek segítséget kaphatnak az alkoholproblémák széles palettáján, segíteni tudunk betegeinknek a viselkedési addikciók széles skálája terén, valamint a dohányzásról való leszokásban, bármely életmódproblémából eredő zavarban, pl. elhízás, egyéb evészavarok, kapcsolati zavarok megléte esetén. Betegeink más része döntően szorongásos, személyiségproblémás, enyhe depressziós panaszoktól szenvedő kliens, ill. kapcsolati, életvezetési , veszteségélményből (pl. gyász) adódó problémákkal küzdő kliens, aki mintegy „öngyógyításként” nyúlt az ital után. Tehát az ezek talaján fellépő szorongásos- és/vagy alvászavarok, a hangulati labilitás is sikerrel kezelhetők gondozónkban.
Járóbeteg ellátási területek: A TÁMASZ Alkohológiai Gondozó elsődleges feladata Budapest II.- III.-XII. kerülete alkohológiai (elsősorban az alkoholfogyasztásról önkéntesen leszokni kívánó) betegeinek ellátása, illetve a lakosság addiktológiai megbetegedését visszaszorító prevenció végzése, gyógyszeres kezelésekkel, pszichoterápiás eljárásokkal, konzultációval, pszichoedukációval és tanácsadással.
Emellett az addiktológiai betegek családtagjainak is segítünk. Betegeink saját indíttatásból, önkéntesen kereshetik fel gondozónkat, előzetes időpont egyeztetés után. Az alkoholprobléma kapcsán nagyon fontosnak tartjuk a korai felismerés jelentőségét, amikor még minimalizálhatóak a későbbi szervkárosodások és memóriazavarok. Sajnos ma Magyarországon az az általános gyakorlat, hogy a környezet akkor süti rá a betegre az „alkoholista“ cimkét, amikor kezeltetni kezdi magát, míg ellőtte túlzottan „elnézőek.“ Szeretnénk, ha klienseink és családtagjaik életminőségét javíthatnánk azáltal, hogy minél koraibb időszakban hozzánk fordulnak. Ezért is fektetünk hangsúlyt a klienseink hozzátartozóira, hiszen az alkoholproblémás betegek esetében igen változékony lehet a gyógyulásra való motiváltság, és a már meglévő is igen törékennyé válhat, különösen akkor, ha a környezetétől nem kap megfelelő támogatást. Másrészt a legtöbb psychés problémával küzdő kliensünk kórelőzményében, a szenvedést okozó tüneteik hátterében megbújik egy olyan koragyerekkori mély -kognitív- séma, ami összefüggésbe hozható az alkoholbeteg családtag -többnyire subklinikus, gyakorta rejtett- „psychopatológiájával”, így ennek átdolgozásával több szinten történhet gyógyulás, ami – a tapasztalat szerint-pozitív irányban ki szokott hatni a későbbi generációkra is.