Ügyeleti Központok kórházunkban

2024. október 1-től kórházunk Diós árok 1-3. alatti telephelyén, a 8-as épület földszintjén működik a 3. számú budapesti felnőtt Ügyeleti Központ, míg a 24-es épületben a 16-os számú Gyermekügyelet.

Ügyeleti Központjaink hétköznapokon 16:00 és 08:00 óra között, hétvégén és ünnepnapokon pedig 24 órás szolgáltatással állnak rendelkezésre.

Az ügyeleti ellátást az OMSZ által delegált orvosok, mentőtisztek és okleveles kiterjesztett hatáskörű ápolók nyújtják, akik munkájukat orvos felügyelete mellett végzik.

Az Országos Mentőszolgálat által működtetett új egységes alapellátási ügyeleti rendszer telefonszáma felnőttek és gyermekek esetében is egységesen: 1830. A hívás során a mentőszolgálat szakembere felméri a beteg állapotát, és az adott helyzetre legmegfelelőbb megoldást kínálja. Ez lehet telefonos tanácsadás, ellátóhelyre irányítás, ügyeletes orvos küldése, vagy sürgős esetben mentőautó riasztása.

Milyen esetekben kell az ügyelethez fordulni?

Akut, de nem közvetlenül életveszélyes, a következő háziorvosi rendelésig nem halasztható panaszokkal a 1830-as szám hívása szükséges. Ilyen esetek lehetnek például:

• Nagyon magas láz, amely nem csillapítható vény nélküli gyógyszerekkel
  • Hirtelen kialakuló fájdalom vagy görcsök
  • Bizonytalan hasi vagy mellkasi panaszok
  • Krónikus betegségek akut tünetei

Ha a helyzet életveszélyes (például erős mellkasi fájdalom, nehézlégzés, eszméletlenség), kérjük, hívja a 112-es segélyhívó számot!

Az ügyeleti központok megközelíthetősége gyalogosan a Főbejáraton vagy a VIII-as kapun keresztül, míg gépjárművel a VIII kapun keresztül lehetséges.

Térkép (letöltés)

Budapesti Ügyeleti Központok (letöltés)

Kihez forduljak (letöltés)