Rózsaszín október

Október 1-je az emlőrák elleni küzdelem világnapja, s minden év októbere az emlőrák elleni kampány hónapja, melynek nemzetközileg is elismert szimbóluma a rózsaszín szalag, amely a reményt jelképezi.

Október hónap tehát minden évben az emlőrák elleni küzdelem jegyébentelik, ráirányítva a figyelmet a korai felismerés és a szűrővizsgálatok fontosságára.

Az emlőrák ugyanis a nők egyik leggyakoribb daganatos megbetegedése:

• minden 11. nő emlőjében fejlődik ki rosszindulatú daganat,
  • hazánkban évente több mint 7.000 nőnél állapítanak meg emlődaganatot és
  • közülük kb. 2.000 nő hal meg évente a betegségben.
  • Magyarországon a nők körében a 2. leggyakoribb daganatos halálok az emlődaganat.

A daganatos elváltozás az emlőben lassan, hosszú ideig, kezdetben teljesen tünetmentesen alakul ki. A szűréssel a daganatot korán, még tünetek jelentkezése előtt fel lehet fedezni. Az időben felfedezett daganatok közel 90%-ban gyógyíthatók.

Minden nő számít!

consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.