Új orvosigazgató-helyettes kórházunkban

Dr. Mátrai Tamás FEBS, CEBS 2008-ban végzett a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán, ahonnan útja szülővárosába, Kaposvárra vezetett. Hét évet töltött a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház Általános-, Mellkas- és Érsebészeti Osztályán. 2014-ben szakmai gyakorlat során ismerkedett meg az onkoplasztikus emlősebészettel, melynek komplexitása, páciensközpontú gondolkodása oly mértékben megérintette, hogy a sebészeti szakvizsgát (2014) követően, 2015-ben feleségével felköltözött Budapestre, hogy az Országos Onkológiai Intézet Emlő- és Lágyrész Daganatsebészeti Osztályán elsajátítsa ezeket a műtéti technikákat. Itt kiemelten emlősebészettel és helyreállító műtétekkel foglalkozott, majd részt vett a lágyrész sarcoma team kialakításában. A megszerzett gyakorlat lehetővé tette, hogy 2018-ban UEMS (EBSQ) által akkreditált nemzetközi emlősebészeti szakvizsgát tegyen, majd 2021-ben erre ráépítve BRESO minősítést szerzett. Ahhoz, hogy hazánkban rekonstrukciós műtéteket önállóan is végezhessen 2024-ben sikeres Plasztikai sebészeti szakvizsgálat tett. A sebészeti munkája során, a nap, mint nap felmerülő szervezési, finanszírozási problémák is kezdték foglalkoztatni. Azért, hogy nagyobb rálátást szerezzen az egészségügyi rendszer működésére, komplexitására, humánerőforrás-szervezésére, sikeres felvételt követően megkezdte egészségügyi menedzseri tanulmányait a Semmelweis Egyetemen. 2020-ban a DBCK Szent Imre Egyetemi Oktatókórház, Plasztikai sebészeti profiljában, majd a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ Égés és Plasztikai Sebészeti Osztályán dolgozott. 2021-ben két emlősebész kollégával közösen megalapították a mind a mai napig működő emlősebészeti központjukat, mely mára a Semmelweis Egyetem plasztikai sebészeti részképzőhely akkreditációt is megszerezte. 2022-ben sikeres államvizsgát követően egészségügyi menedzser lett. Azért, hogy a folyamatos változások által okozott nagy teher kezelésében segítséget tudjon nyújtani az amúgy is létszámhiánnyal küzdő egészégügyben, 2023-ban elvégezte a GROW csoport által szervezett Szervezetfejlesztés és Változásmenedzsment képzést.
Gratulálunk a kinevezéshez és sok sikert kívánunk munkájához!