Védőnők napja

Védőnők napja (június 13.) alkalmából ünnepi rendezvény keretében köszöntöttük védőnőinket
A Védőnők Napja kapcsán fontos kiemelni, hogy Magyarországon ez a prevenciós szolgálat már több, mint egy évszázada sikerrel működik, 2015 óta pedig egyedülállósága miatt hungarikumnak számít. Egy olyan népegészségügyi feladatokat ellátó hivatás, mely különös tekintettel a várandós anyák, a csecsemők, a kisgyermekek, az iskoláskorúak egészségének védelmében, egészségfejlesztő magatartásuk kialakításában vesz részt és a családok egészségének szenteli munkáját. Bátran és büszkén mondhatjuk, hogy a család részévé válnak, elengedhetetlen támaszként állnak mellettünk, számíthatunk tudásukra és tapasztalatukra.
A mai ünnepségen Dr. Ralovich Zsolt főigazgató, Molnár Beatrix ápolási igazgató és Fazekas Anita megyei kollegiális védőnői mentor köszöntötte a Centrumkórházunkhoz tartozó több mint 200 védőnőt. Kitüntetést kapott Ludman Erika és Ribényi Csaba Alfonzné. A hivatásukat több, mint 40 éve kiemelkedően végző kollégáink is elismerésben részesültek. Szívből gratulálunk a díjazottaknak!