Szeptembertől újra várjuk azokat, akik valódi hivatást választanának

Kórházunk 2021. szeptemberében indította el saját ápoló képzését a Kanizsay Dorottya Katolikus Gimnázium és Egészségügyi Technikum és Szakképző Iskolával együttműködésben. A 3 éves képzés végeztével kórházunk tíz dolgozója szerezte meg az általános ápoló végzettséget. Közülük négyen, Papp Andrea, Sándor Noémi, Farkas Anita és Orsós Csaba arra is vállalkoztak, hogy saját életútjukról mesélve igyekeznek megmutatni, miért nem késő soha elkezdeni a tanulást, mi motiválta őket, hogy ezt a hivatást válasszák, és hogyan kerültek az egészségügyi pályára. A következő hetekben ezeket a beszélgetéseket is olvashatják majd weboldalunkon. Addig is mindenki törheti a fejét, hogy közülük ki dolgozott postán és ékszerboltban, ki volt 20 évig virágkötő, ki dolgozott szintén 20 évet a vendéglátóiparban, és ki döntött 16 évesen orvos bátyja hatására úgy, hogy az egészségügyben fog elhelyezkedni.
Aki pedig ezektől a történetektől kedvet kapna akár 20 évesen, akár negyven fölött is, hogy valódi hivatást válasszon, azt várjuk sok szeretettel a szeptemberben újra induló 13. évfolyamunkon! Jelentkezni az apig@janoskorhaz.hu email címen lehet, a jelentkezés feltétele: érettségi bizonyítvány.