Interjú Dr. Tory Verával, a Gyermekosztály vezetőjével

„Ha egy édesanya úgy érzi baj van, azt komolyan kell venni”
A Koraszülöttekért Országos Egyesület online Arcképcsarnokában mutatja be kicsit másképp azokat az orvosokat, nővéreket, segítőket, támogatókat, akik velük vannak a koraszülés által lilára színezett úton.
Alább olvasható egy rövid részlet Dr. Tory Verával, kórházunk Koraszülött- Csecsemő- és Gyermekosztályának vezető főorvosával készült írásból, amit ezúton is ajánlunk mindenki figyelmébe.
„Az ellátó team szaktudása és lelki érzékenysége elengedhetetlen. Hiszem, hogy a szavaknak ereje van. A szülőben nagyon erősen megragadnak a szülés, a várandósság vagy épp az utógondozás során elhangzó mondatok, és aki kimondja, talán nem is gondol bele abba, hogy mekkora hatása lehet ennek. Édesanyák évekkel később, a konzultációkon mesélnek arról, hogy mit okozott bennük egy-egy mondat. Egy negatív megjegyzés mély sebet ejthet, a pozitív viszont évekkel később is visszhangzik, és a legnagyobb nehézségeken is átlendít.”
A teljes szöveg itt olvasható: https://koraszulott.com/dr-tory-vera/