II. Belgyógyászati - Diabetológiai Osztály szakrendelések és szakambulanciák

8. épület fsz., 1. em. alagsor, 2. em. - Térkép

Osztályvezető főorvos: Prof. Dr. Winkler Gábor akadémiai doktor, egyetemi tanár (Önéletrajz)

Osztályos szakambulancia

Vezető: Prof. Dr. Winkler Gábor oszt. vez. főorv.

Telefon: 458 4500/5041, 5042-es mellék

Előjegyzési lehetőség: nincs

Az osztály I. és II. emeleti kezelőjében működik. Fogadja az ellátási területről sürgősséggel jelentkező betegeket, valamint a korábban kezelt, ellenőrző vizsgálatra visszarendelt személyeket. A sürgősséggel jelentkezők számára 24 órás ellátás biztosított, a kontrollra történő visszarendelés előre meghatározott időpontban történik.

Diabetes szakrendelés

Vezető: Prof. Dr. Winkler Gábor oszt.vez.főorv.

Előjegyzéskérés: 458-4540-es telefonon munkanapokon 8-14 óra között (TAJ számmal).

Rendelési idő: Sürgős esetek ellátása, sürgősségi beutálóval, naponta 8-14 óra között, egyéb esetben a vizsgálat előjegyzés alapján történik.

Helye a földszinti diabetes, 8-as számú, rendelő. Háziorvosi beutalóval -illetve gondozott cukorbetegek számára visszarendelés alapján- a hét minden munkanapján fogad betegeket. Beutalás köteles szakrendelés. A rendelést diabetológus orvos minősítéssel rendelkező orvosok végzik, munkájukat diabetológiai szakápolók és szakképzett dietetikusok segítik.

Diabeteszes lábambulancia (a diabetes szakrendelés keretében)

Vezető: Dr. Pál Borbála főorvos

Rendelési idő: szerda: 14-16

Előjegyzéskérés: 458-4500/4972-es melléken naponta 8-14 óra között.

Beutalóköteles

Helyszíne a földszinti diabetes rendelő. Háziorvosi, vagy szakrendelői (diabetes, érsebészeti, bőrgyógyászati szakrendelés) beutalóval fogad betegeket. A diabetes szakrendelés keretén belül, csak előjegyzés alapján vehető igénybe.

Budai Neuropathia Centrum

Vezető: Prof. Dr. Winkler Gábor oszt.vez. főorv.

Előjegyzés: 458-4500/4972, hétfőtől-péntekig 8-14 óra között.

Előjegyzés alapján fogad betegeket cukorbetegség okozta perifériás idegkárosodás, indokolt esetben autonóm idegrendszeri károsodás kivizsgálása céljából. Hetente háromszor (­hétfőn, szerdán és csütörtökön)­ fogad betegeket. A vizsgálat 11-14, a leletmegbeszélés 14-16 óra között történik. A vizsgálat megtörténte és a leletmegbeszélés, ha a vizsgált személynek úgy jobban megfelel, nem szükségszerűen ugyanazon a napon történik. Beutalás-köteles rendelés.

Dietetikai tanácsadás

Vezeti: Keresztesiné Alattyáni Éva szakdietetikus

Időpontkérés: 458-4500/4983-as melléken.

Beutalást a diabetes szakrendelés vagy a II. Belgyógyászati osztály szakorvosa adhat.

Egyéni és csoportos tanácsadás, előzetesen egyeztetett időpontban. Mód van házaspárok, családtagok fogadására is.

Endokrin (kiemelten: pajzsmirigy) szakambulancia

Előjegyzés: 458-4540 (munkanapokon 8-14 óra között, TAJ számmal)

Helyszíne a földszinti szakrendelőrész. Háziorvosi beutalóval, vagy visszarendelés alapján a hét minden munkanapján fogad betegeket. A vizsgálat előjegyzés alapján történik. A hét minden napján fogad betegeket 8.00-14.00 óra között. A rendelést váltva, más-más szakorvos végzi (Dr. Steiner Tamás, Prof. Dr. Földes János, Dr. Czégeni Anna, Dr. Polyák Annamária, Dr. Soós Zsuzsanna főorvosok)

Nefrológiai szakrendelés

Koordinátor: Dr. Árkossy Ottó főorvos

Rendelési idő: hétfő-péntek 8-14

Előjegyzés a 458-4500/4967-es melléken, munkanapokon 8-14 óra között.

Beutalóköteles

Helyszíne a földszint 5-ös rendelő. A rendelést előre meghatározott havi beosztás szerint, napi váltásban nephrológus szakorvosok végzik. Beutalás-köteles.

Lipidológiai szakrendelés

Vezető: Dr. Salamon Ferenc főorvos

Rendelési idő: hétfő, szerda 8-10

Előjegyzés: 458-4542-es telefonon, délelőtt 8-10 óra között

beutaló köteles

Helyszíne a földszinti, 6-os számú rendelő. Csak előjegyzéssel fogad betegeket.

Kardiometabolikus szakambulancia

Vezető: Dr. Salamon Ferenc főorvos

Előjegyzés: 458-4542 délelőtt 8-10 óra között

Beutaló köteles

Helyszíne a földszinti, 6-os számú rendelő. A lipidológiai szakrendelés keretén belül működik. Testösszetétel meghatározást, keringési kockázat felmérést végez, dietetikai, mozgásterápiás tanácsadásra nyújt lehetőséget. Betegfogadás csak előjegyzés alapján.

Az osztály szakambulanciái és szakrendelései által végzett speciális vizsgálóeljárások

- perifériás idegműködés vizsgálata (kalibrált hangvilla, monofilamentum teszt, hőérzékelés   Tiptermmel,     Neurometer vizsgálat)

- cardialois autonom neuropathia vizsgálata

- diabéteszes lábellátás

- testösszetétel felmérése multifrekvenciás bioimpedanciás készülékkel

- 24 órás vérnyomásmonitorozás (ABPM vizsgálat)

- dietetikai, életmód tanácsadás

- terhes-diabetológiai gondozás

Az osztályvezető, hospice szaknővér képzettségű főnővér segítséget nyújt terminális állapotú (végstádiumban lévő) betegek hospice ellátásának megszervezésében.